Kronologija aktivnosti Ogranka Seljačke sloge Buševec
ZA 2007. GODINU

siječanj
 
03.02.
- Smotra izvornog i koreografiranog folklora Grada V. Gorice, POU V. Gorica
Izvorna plesna i tamburaška i "A"plesna i tamburaška grupa
 
 
04.02.
- Smotra dječjeg folklora Grada Velike Gorice, POU Velika Gorica
Plesna i tamburaška"B"grupa
   
10.02.
- Proslava Slovenskog kulturnog praznika - "Pesme od tu i tam"
Šmartno pri Litiji - Slovenija, Tamburaška"A"grupa
       
ožujak
 
10 .03.
- Sjednica Skupštine OSS Buševec
Vatrogasni dom Buševec, Svi
 
25.03.
- "Priča o Jobu"
Dom kulture Draganić, Pučko kazalište
29.03.
- "Priča o Jobu"
Dom kulture Buševec, Pučko kazalište
   
31.03.
- Smotra kazališnih amatera zagrebačke županije
POU Sveti Ivan Zelina, Pučko kazalište - "Priča o Jobu"
       
travanj
 
04.04.
- Smotra kazališnih amatera zagrebačke županije (uži izbor za državnu
selekciju), POU Sveti Ivan Zelina, Pučko kazalište "Priča Jobu"
 
22.04.
- Jurjevo u Lukavcu
Stari grad Lukavec, "C" grupa (Prasičkanje)
   
28.04.
- Međunarodni šahovski turnir juniorki - Buševec 2007
Prostorije SD "Polet2, Tamburaška "A"grupa
29.04.
- 5. "Dječje igre", Dom kulture Buševec, "B"plesna i tamburaška (Draganić) i "C" plesna (Turopolje) grupa
   
svibanj
 
05.05.
- Proljetni sajam i Dani folklora u Velikoj Gorici
Prostor iza POU Velika Gorica
"C" plesna (Lepa mara) i "B" plesna i tamburaška (Draganić) grupa
 
06.05.
- Proljetni sajam i Dani folklora u Velikoj Gorici
Prostor iza POU Velika Gorica
Plesna i tamburaška "A" grupa (Linđo i Splitski plesovi)
   
20.05.
- Humanitarni koncert - Lijek za Ivana
Dvorana srednjih škola Velika Gorica, Plesna "A" grupa (Linđo)
 
lipanj
 
03.06.
- Floraart, Bundek - Zagreb
Vokalna i tamburaška "A" grupa (60 minuta)
 
16.06.
- 80. Godina Vatrogastva
Vatrogasni dom Rakitovec
Plesna i tamburaška "A" grupa (30 minuta)
   
23.06.
- Ivanje u Ščitarjevu
Ljetna pozornica Ščitarjevo
Plesna i tamburaška "B" grupa (Turopolje)
   
24.06.
- "Ivanje u Buševcu", Ljetna pozornica
Velika svadba iz Generalskog Stola - KUD "Izvor" i HPD "Slavulj" - Petrinja
       
srpanj
 
03.07.
- Gostovanje grupa Aysedaria - Odesa - Ukrajina i Warszavianka - Varšava -
Poljska u Buševcu, Ljetna pozornica
   
21.07.
- Izlet u Šibenik, Plesna "A" I "B" grupa i tamburaška "B" grupa
Dani Svetog Jakova 2007 - Mirlovići, Plesna "A" i "B"grupa i tamburaška "B" grupa (Turopolje)
       
kolovoz
 
01.08.
- 14. Međunarodni festival folklora
Matelica - Italija, Plesna i tamburaška "A" grupa (20 min) - otvaranje festivala
 
02.08.
- 7. Međunarodni festival folklora
Ortezzano - Italija, Plesna i tamburaška "A" grupa (40 min) - gostovanje
   
03.08.
- 14. Međunarodni festival folklora
Matelica - Italija, Plesna i tamburaška "A" grupa (60 min)
   
05.08.
- 14. Međunarodni festival folklora
Matelica - Italija, Plesna i tamburaška "A" grupa (20 min) - zatvaranje
   
06.08.
- 14. Međunarodni festival folklora
Matelica - Italija, Plesna i tamburaška "A" grupa (20 min) - gostovanje
       
rujan
 
01.09.
02.09.
- 30. Godina suradnje sa Hrvatima iz Koljnjofa - Mađarska
Dom kulture – Buševec, Svi
 
14.09.
20.09.
- 22. Međunarodni festival dječjeg folklora "Istibanjsko zdravoživo"
Istibanja Makedonija, Plesna i tamburaška "B" grupa
   
15.09.
- 22. Međunarodni festival dječjeg folklora "Istibanjsko zdravoživo"
Istibanja - otvaranje festivala, Plesna i tamburaška "B" grupa (Zagorje)
   
16.09.
- 22. Međunarodni festival dječjeg folklora "Istibanjsko zdravoživo"
Joakimovo - snimanje za Makedonsku televiziju
Plesna i tamburaška "B" grupa (Zagorje)
   
16.09.
- 22. Međunarodni festival dječjeg folklora "Istibanjsko zdravoživo"
Radoviš - gostovanje, Plesna i tamburaška "B" grupa (Zagorje)
   
18.09.
- 22. Međunarodni festival dječjeg folklora "Istibanjsko zdravoživo"
Kočani - gostovanje, Plesna i tamburaška "B" grupa (Draganić)
   
19.09.
- 22. Međunarodni festival dječjeg folklora "Istibanjsko zdravoživo"
Vinica - zatvaranje festivala, Plesna i tamburaška "B" grupa (Draganić)
   
14.09.
- Voloderske jeseni, Voloder
Plesna i tamburaška "C" grupa (Prasičkanje i Intermezzo)
   
16.09.
- Voloderske jeseni, Voloder
Izvorna plesna i "A" plesna i tamburaška grupa (Turopoljski mladečki)
   
21.09.
- 10. Molvarski susreti, Molve
Izvorna plesna i "A" plesna i tamburaška grupa (Turopoljski mladečki)
   
30.09.
- Smotra koreografiranog folklora zagrebačke županije
POU Velika Gorica, Plesna i tamburaška "A" grupa (Draganić)
       
listopad
 
05.10.
07.10.
- 2. Međunarodni festival tradicijskih glazbala Buševec 2007
Dom kulture Buševec, "Senoilai" Klaipeda - Litva, FA "Kitka" Istibanja - Makedonija, Cirkus vjetra - Dubravko Lapaine, Hrvatski gajdaški orkestar, KUD "Kraljica Katarina" Donji Lapac, KUU "Veseli međimurci" Čakovec, "Arkul"
Roč i OSS Buševec
 
12 .10.
- Međunarodna smotra dječjeg folklora
Kutina, Plesna i tamburaška "C" grupa (Lepa Mara)
   
13.10.
- 14. Smotra Hrvatskih folklornih ansambala
Čakovec, Plesna i tamburaška "A" grupa
(Šokačka kola Sonte i Turopoljski mladečki)
   
21.10.
- 4. Gastro Turopolja, Velika Gorica
Plesna i tamburaška "A" grupa (Ajde cure u kolo-Draganić)
   
studeni
 
13.11.
- Predizborni skup SDP - Zagreb, Tamburaška"A"grupa
 
   
17.11.
- 4. "KAJ-BUŠ" - susret pučkih kazališta kajkavskog govornog područja
Dom kulture Buševec, Garešničko amatersko kazalište - "Marko slobodnjak", Udruga za kulturni amaterizam Sv. Križ Začretje - Izbori, KUD "Zvon" Mala
Subotica - "Na mlekare pre Mare" i Dramska skupina Virje - "Vesele žene
Virovske"
       
prosinac
 
01.12.
- Proslava 10. Godišnjica zbora Franjo pl. Lučić iz Velike Gorice
POU Velika Gorica, Vokalna i tamburaška "A" grupa (tri pjesme)
 
06.12.
- Sv.Nikola, Dom kulture Buševec
Gradsko kazalište Sisak - "Začarani vrt"
   
07.12.
- Božićni koncert
Dan umirovljenika u Koljnofu, Vokalna i tamburaška "A" grupa
   
07.12.
- Božićni koncert
Crkva Sv. Duha-Šopron, Vokalna i tamburaška "A" grupa
   
08.12.
- Božićni koncert
Jezuitska crkva Bratislava, Vokalna i tamburaška "A" grupa
   
09.12.
- Božićni koncert
Crkva "Am hof" Beč, Plesna i tamburaška "A" grupa
   
15.12.
- Križ (kraj Ivanićgrada)
Dom kulture, Tamburaška "A" grupa (Intermezzo)
   
16.12.
- Adventski vlak u srcu Zagreba
Trg Bana Jelačića - Zagreb, Vokalna i tamburaška "A" grupa (tri pjesme)
   
29.12.
- Božični koncert
Crkva Sv. Ivana Krstitelja Buševec
Vokalna i tamburaška "A" grupa (60 min), Gosti KUD "Stari grad" Lukavec
 
 

© copyright Ogranak Seljačke sloge - Buševec

Emil Bobesić